Δευτέρα, 10 Οκτωβρίου 2011

Η Ελλάδα 4η δύναμη στην Ευρώπη

Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ταεκβοντο Εφήβων/ Νεανίδων 2011, στην Πάφο της Κύπρου ολοκληρώθηκε με μεγάλες επιτυχίες για τα ελληνικά χρώματα.
Η κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στα Ν[52-] από την Πιπεράκη Αικατερίνη του ΑΣ Χρυσούπολης, του χρυσού μεταλλίου στα Ν[68+] από την Γκουτούλα Αικατερίνη του ΑΣ Αθλητής, του ασημένιου μεταλλίου στα Ν[46-] από την Παππά Νεφέλη του ΑΣ WTF Ιωαννίνων και του χάλκινου μεταλλίου στα Ε[51-] από τον Πολίτη Νικόλαο του Α&ΓΣ Πολυδάμας Τριανδρίας τοποθέτησε την Ελλάδα στην 4η θέση της γενικής κατάταξης ανάμεσα στις 24 χώρες που πήραν κάποιο μετάλλιο στην διοργάνωση (δήλωσαν συμμετοχή συνολικά 43 χώρες από όλη την Ευρώπη με 177 αθλήτριες και 220 αθλητές, 397 στο σύνολο τους). Στην 1η, 2η και 3η θέση βρέθηκαν η Ρωσία, η Τουρκία και η Γερμανία, αντίστοιχα.

ΕΠΙΛΟΓΕΣ
[κάντε κλικ στο θέμα που θέλετε για γρήγορη εμφάνιση]

Οι 4 ημέρες των αγώνων ήταν γεμάτες από αγωνία, προσπάθειες και συγκινήσεις. Οι αθλητές και αθλήτριες της εθνικής μας ομάδας κατάφεραν να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων και να καταφέρουν το απίστευτο, να "σηκώσουν" την Ελλάδα ψηλά στο άθλημα του ταεκβοντο.
Σήμερα, Δευτέρα 10 Οκτωβρίου, η εθνική μας επιστρέφει αεροπορικώς από την Κύπρο. Ζηλεύουμε όσους θα βρίσκονται στο αεροδρόμιο για να τους υποδεχτούν. Έστω όμως και από μακριά, θα φωνάξουμε και εμείς "Ζήτω" και "Μπράβο" για τα παιδιά που μας έκαναν υπερήφανους.
Τα βίντεο από τους αγώνες των αθλητών/-τριών:
(θα γίνονται ενημερώσεις μέχρι να τοποθετηθούν όλοι οι αγώνες που θα δημοσιευτούν στο Dartfish.tv, με λευκά γράμματα οι αγώνες που δεν έχουν "βγει" ακόμα)
1d/E[55-] 
No.108, Gladovic, Milos (SRB) vs Chamalidis, Konstantinos (GRE) [ 10-11 ]

1d/E[63-] 

1d/N[52-] 
No.227, Piperaki, Aikaterini (GRE) vs Samokhvalova, Anfisa (RUS) [ 10-8 ]

1d/N[59-] 


2d/E[45-] 
No.305, Vlachos, Charalampos (GRE) vs Makharadze, Kakha (GEO) [ 17-5 ]
No.315, Koca, Hasan-Ahmed (GER) vs Vlachos, Charalampos (GRE) [ 9-7 ]

2d/E[48-] 

2d/E[51-] 

2d/N[42-] 

2d/N[46-] 
No.233, Pappa, Nefeli (GRE) vs Nolan, Hayley (IRL) [ 12-4 ]


3d/E[59-] 

3d/E[68-] 

3d/E[78+] 

3d/N[44-] 

3d/N[49-] 

3d/N[55-] 


4d/E[73-]

4d/E[78-]

4d/N[63-]
No.108, Rizzelli, Cristiana (ITA) vs Chamalidou, Dimitra (GRE) [ 2-3 ]
No.116, Perisic, Dajana (SRB) vs Chamalidou, Dimitra (GRE) [ 4-3 ]

4d/N[68-]

4d/N[68+]
No.109, Krasnova, Marina (RUS) vs Gkoutoula, Aikaterini (GRE) [ 3-4 ]
No.117, Bajic, Ana (SRB) vs Gkoutoula, Aikaterini (GRE) [ 5-7 ]
No.123, Gkoutoula, Aikaterini (GRE) vs Kus, Nafia (TUR) [ 9-8 ]

Στατιστικά
Τα σύνολα των αγώνων με μια άλλη προσέγγιση:
[κάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε πλήρη οθόνη]
Η τελική κατάταξη των χωρών
[#]
Δείτε όλα τα επίσημα αποτελέσματα
(αρχεία σε μορφή PDF, στα αγγλικά):
Τα pull από όλες τις ημέρες των αγώνων
Τα φύλλα αγώνων των αθλητών από όλες τις ημέρες
Τα τελικά pull από την 1η ημέρα, Πέμπτη 6 Οκτωβρίου
Την τελική κατάταξη από την 1η ημέρα
Τα τελικά pull από την 2η ημέρα, Παρασκευή 7 Οκτωβρίου
Τα φύλλα αγώνων των αθλητών από την 2η ημέρα
Την τελική κατάταξη από την 2η ημέρα
Τα τελικά pull από την 3η ημέρα, Σάββατο 8 Οκτωβρίου
Τα φύλλα αγώνων των αθλητών από την 3η ημέρα
Την τελική κατάταξη από την 3η ημέρα
Τα τελικά pull από την 4η ημέρα, Κυριακή 9 Οκτωβρίου
Τα φύλλα αγώνων των αθλητών από την 4η ημέρα
Την τελική κατάταξη από την 4η ημέρα
 Την Γενική Κατάταξη των χωρών για τις Νεάνιδες
Την Γενική Κατάταξη των Χωρών για τους Εφήβους
Την Τελική Γενική Κατάταξη των Χωρών

Πηγή: Taekoplan, SenSoft, Results

[#]
Δείτε την εξέλιξη των αγώνων, ανά ημέρα, από τους κατατακτήριους έως και τους τελικούς (..., 16άδα, 8άδα, 4άδα, Τελικοί)
[κάντε κλικ σε έναν σύνδεσμο για να δείτε τον αντίστοιχο πίνακα]:

1η ημέρα, Κατατακτήριοι αγώνες
Αγώνες 8άδας
Αγώνες 4άδας
Τελικοί

2η ημέρα, Κατατακτήριοι αγώνες
Αγώνες 8άδας
Αγώνες 4άδας
Τελικοί

3η ημέρα, Κατατακτήριοι αγώνες
Αγώνες 8άδας
Αγώνες 4άδας
Τελικοί

4η ημέρα, Κατατακτήριοι αγώνες
Αγώνες 8άδας
Αγώνες 4άδας
Τελικοί

Πηγή: Taekoplan, SenSoft, Live Results

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σχολιάστε